Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

ННВЦ

База студентських навчальних практик у Дзвінковому: історія та сучасність

У структурі Боярської лісової дослідної станції функціонує Дзвінківський навчально-науково-виробничий центр – головна база для проведення навчальних практик студентів Національного університету біоресурсів і природокористування України.


  
 
 
Трішки історії. У 1925 році, одночасно з відкриттям лісоінженерного факультету при Київському сільськогосподарському інституті був створений Боярський учбово-дослідний лісгосп, як основна учбово-виробнича і науково-дослідна база для підготовки висококваліфікованих спеціалістів для лісової галузі. З тих часів і розпочинається історія функціонування та розвитку сучасного Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру.
Перший студентський гуртожиток на території центру (тоді: Дзвінківське лісництво, кв. 12 Дзвінківської дачі) був збудований у 1931 році. Він складався з 11 кімнат загальною житловою площею 288 м2, з яких 5 кімнат загальною площею 91 м2 були зайняті працівниками лісництва. Зазначений гуртожиток давав можливість розмістити до 70 студентів (фото 1, 2).
 
 
Фото 1. Перший студентський гуртожиток у Дзвінківському лісництві
 

Фото 2. Перший студентський гуртожиток у Дзвінківському лісництві
 
Для розміщення керівників студентських практик лише у 1949 році було відведено окремий будинок, який складався із двох кімнат та кухні, загальною площею 38 м2. До того часу керівники навчальних практик (викладачі лісоінженерного факультету при Київському сільськогосподарському інституті) проживали разом із студентами.
У 1953 році на території бази практик була облаштована літня кухня та столове приміщення (фото 2), проведений ремонт приміщення гуртожитку. Обслуговуванням побуту студентів в період навчальної практики, харчування та утримання приміщень у ті роки забезпечувалось лісничими.
Перевезення студентів з навчального закладу до бази практик здійснювалось за рахунок Боярського учбово-дослідного лісгоспу.
 

Фото 3. Столова для обслуговування студентів у Дзвінківському лісництві
 
У зв’язку зі збільшенням кількості навчальних практик на базі Боярського учбово-дослідного лісгоспу виникла необхідність у поселенні більшої кількості студентів. Тому, у 1960 році було розпочато будівництво ще одного гуртожитку у Дзвінківському лісництві. Вже у 1962 році нове приміщення було готове приймати студентів.
 
Фото 4. Студентський гуртожиток у Дзвінківському лісництві, 1962 р
 
У 1963 році було завершено будівництво столової, зал якої міг одночасно розмістити 25 осіб. З того часу забезпечувалось централізоване харчування студентів. 
Забезпечення студентів продуктами та приготуванням їжі проводилось через студентську їдільню № 12-14 тресту студентських їдальнь. Зазначимо, що для забезпечення різноманіття харчування студентів було організовано вирощування овочів у Жорнівському та Дзвінківському лісництвах, а також картоплі у Хотівському лісництві.
У 1965 році було завершено будівництво гаражного приміщення, яке могло вмістити 4 трактори та 4 автомобілі. Воно використовувалось як у виробничих цілях, так і з метою проведення демонстрації студентам лісогосподарської техніки під час проходження навчальних практик (фото 5).
 
Фото 5. Гаражне приміщення у Дзвінківському лісництві, 1965 р
 
У 1968 році на території бази практик були побудовані дерев’яні бараки, у яких під час проходження літніх навчальних практик також проживали студенти.
Одним із головних завдань, поставлених перед керівництвом Боярської лісової дослідної станції було забезпечення належних умов проживання на навчання студентів. Періодично проводились косметичні ремонти кімнат гуртожитків, оновлення та обслуговування навчального інвентаря та техніки. Значна увага також приділялась і дозвіллю студентів. База практик була забезпечена спортивним інвентарем, центральними та місцевими газетами, радіотрансляцією. В послідуючі роки були закуплені телевізори, а у приміщенні клубу (фото 6-7) регулярно проводився показ наукових та художніх фільмів.
 
Фото 6. Контора Дзвінківського лісництва з клубом, 1968 р
 
У 1983 році у студентському гуртожитку облаштоване центральне водяне отоплення. 
У зв’язку з необхідністю проведення семінарських занять для студентів та забезпечення належного опрацювання ними отриманих під час польових робіт результатів, у 1987 році, на другому поверсі контори Дзвінківського лісництва було облаштовано три навчальні класи.
 

Фото 7. Контора Дзвінківського лісництва з клубом, 1971 р
 

Фото 8. Заняття у лісі зі студентами під час навчальної практики. Проводить проф. Салганський А.А.
 

Фото 9. Практичне заняття зі студентами під час навчальної практики по підсочці сосни. Проводить доц. Дідковський В.І.
 

Фото 10. Практичне заняття студентів ІІІ курсу лісогосподарського факультету з таксації 
 
Варто зазначити, що на базі Дзвінківського лісництва, окрім навчальних практик неодноразово проводились міжнародні конференції національного та міжнародних рівнів.
 

Фото 11. Науковці Швеції у Дзвінківському лісництві (15 жовтня 1965 р.)
 

Фото 12. Делегація лісівників Канади у Боярській ЛДС
 

Фото 13. Екскурсія учасників наукової конференції лісогосподарського факультету Української сільськогосподарської академії (нині НУБіП України) 

Від початку проголошення Незалежності України і до 2010 року територія бази студентських практик практично не змінювалась. Періодично проводились роботи з покращення умов проживання студентів, а саме косметичі ремонти гуртожитку та навчального корпусу. 
 

Фото 14. Адміністративне приміщення Дзвінківського ННВЦ, 2012 рік
 

Фото 15. Адміністративне приміщення Дзвінківського ННВЦ, 2008 рік
 

Фото 16. Студентський гуртожиток Дзвінківського ННВЦ, 2015 рік
 
Кардинальних змін база навчальних практик дочекалась лише після 2011 року, коли було розроблено план дій з модернізації та приведення до європейського рівня стану приміщень та території Дзвінківського ННВЦ.
Так, вже у 2013 році під час проходження навчальних практик студенти мали змогу харчуватись у оновленій їдальні (фото 17), обідня зала якої одночасно може розмістити до 80 осіб (фото 18).
 

Фото 17. Загальний вигляд будівлі їдальні
 

Фото 18. Обідня зала їдальні Дзвінківського ННВЦ
Наступним у черзі реконструкції було адміністративне приміщення Дзвінківського ННВЦ. У ньому облаштовано три навчальні класи з сучасним мультимедійним обладнанням – для семінарських занять, та лекційна зала, яка одночасно може розмістити до 100 осіб (фото 19-21).
 

Фото 19. Адміністративне приміщення Дзвінківського ННВЦ
 

Фото 20. Адміністративне приміщення Дзвінківського ННВЦ
 

Фото 21. Навчальні класи та лекційна зала у приміщення адміністративної будівлі Дзвінківського ННВЦ
 
Паралельно з реконструкцією навчального корпусу, з метою пропаганди здорового способу життя, на території Дзвінківського ННВЦ було оновлено спортивний майданчик для студентів, на якому розміщене міні футбольне поле, волейбольна та баскетбольна площадки (фото 22). Зазначимо, що спортивним інвентарем студентів забезпечує лісова дослідна станція. Також у ННВЦ є три столи для настільного тенісу.
Дзвінківський ННВЦ розташований в оточенні хвойних лісових масивів. Чисте та свіже повітря підвищує розумову активність мозку та корисне для здоров’я. У зв’язку з цим виникла та була реалізована ідея будівництва Екокласу, де студенти мають змогу опрацьовувати матеріали, отримані під час польових робіт (фото 23). Також, на території бази практик розміщено чотири альтанки.
Паралельно з будівельними роботами на території Дзвінківського ННВЦ проводились роботи з озеленення та благоустрою території.
 

Фото 22.  Спортивний майданчик
 

Фото 23.  Екоклас
Дбають на території Дзвінківського ННВЦ і про умови проживання студентів. У 2017 році було завершено ремонт гуртожитку, який з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних норм нині може розмістити 112 осіб (фото 24-25).
 

Фото 24. Загальний вигляд студентського гуртожитку
 

Фото 25. Студентські кімнати та місця зального користування у гуртожитку Дзвінківського ННВЦ
 
Сьогодні Дзвінківський навчально-науково-виробничий комплекс є сучасною базою для проходження практик студентів Національного університету біоресурсів і природокористування України та немає аналогів в Україні. 
 

Фото 26. Робочі будні студентів на практиці
 

Фото 27. Робочі будні студентів на практиці
 
Окрім студентських практик у Дзвінківському ННВЦ періодично проходять міжнародні та всеукраїнські наукові конференції, семінари.
 

Фото 28. Наукові засідання на базі Дзвінківського ННВЦ
 

 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS