Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Боярське лісництво


Боярське лісництво є структурним підрозділом ВП НУБіП України “Боярська ЛДС”. Площа лісництва становить 8087 га, воно розташоване на території міста Київ та Києво-Святошинського і Макарівського адміністративних районів. Лісові масиви Боярського лісництва розділені на одинадцять лісових дільниць на чолі з лісничими. Садиба контори Боярського лісництва, теплиця для вирощування сіянців та лісовий розсадник розташовані в с. Жорнівка.

Основним типом лісорослинних умов на території лісництва є свіжі субори та судіброви на дерновослабоопідзолених ґрунтах. Переважаючою лісоутворюючою породою Боярського лісництва є сосна звичайна, хоча на сході та заході значну частину його території займають дубові деревостани. В пониженнях та на заболочених територіях зростають насадження вільхи чорної. Супутніми деревними породами в лісових масивах боярського лісництва є: береза звичайна, липа дрібнолиста, клени гостролистий і явір, дуб червоний, акація біла, черешня, черемха, осика тощо.

Територія Боярського лісництва піддається значному рекреаційному від навантаженню місцевого населення та жителів міста Київ. Підвищеному режиму рекреаційного навантаження сприяє наявність на території лісництва мальовничих галявин, природніх та штучних водойм, місць збирання грибів та ягід. Окремі місця які користуються популярністю у населення (наприклад Боярське джерело, Йосипівський став) облаштовані місцями відпочинку, столами, накриттями тощо. Найбільш піковими сезонами відносно перебування людей в лісі є періоди травневих пікніків та збору урожаю ягід і грибів. Основні види ягід на території лісництва є чорниці та суниці, види грибів представлені в основному зморшками, польським грибом, опеньком осіннім. Відпочиваючи або прогулюючись лісовими насадженнями лісництва можна зустріти таких лісових звірів, як лось, дикий кабан, косуля, борсук, заєць, лис, білка та інші. Із птахів, які мешкають в лісі слід відмітити чаплю сіру, орлана білохвоста, різні види голубів, сов, дятлів.



Старший лісничий. Шестак Максим Леонідович       

До негативних наслідків відпочинку населення в лісових масивах Боярського лісництва слід віднести надзвичайно велику кількість побутового сміття, яке люди залишають після себе та виникнення лісових пожеж від необережного поводження з вогнем. У 2017 році станом на 10 жовтня на території Боярського лісництва виявлено та ліквідовано 70 лісових пожеж (27 із них у квітні-травні) на площі 15,7 га.

Щодо об'єктів природо-заповідного фонду, особливо цінних та наукових лісів на території Боярського лісництва знаходяться: Орнітологічний заказник, Парк пам’ятка садово-паркового мистецтва, Ходосіївський дуб, генетичні резервати, постійні та тимчасові пробні площі науковців Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України. Боярське лісництво постійно співпрацює з науковими підрозділами університету: забезпечує проходження виробничих практик студентами, збір наукового матеріалу під час написання дипломних, кандидатських, докторських робіт, проведення наукових конференцій, демонстрацію наукових об’єктів закладених на території підрозділу.

 


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS