ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Боярська лісова дослідна станція розпочала підготовку до пожежонебезпечного періоду 2024 року

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Боярська лісова дослідна станція розпочала підготовку до пожежонебезпечного періоду 2024 року



Останні  новини

Лісові пожежі залишаються надзвичайно серйозною проблемою для лісів України, а відсутність ефективних превентивних заходів щодо попередження їх виникнення може призвести до важких наслідків.
Роботи, які пов’язані з охороною лісів від пожеж, відносяться до розряду підвищеної небезпеки для життя і здоров’я людини. Це пояснюється тим, що гасіння лісових пожеж виконуються як правило в екстремальних умовах при поганій видимості, задимленні, високих температурах повітря та у більшості випадків супроводжується непередбачуваними природними чинниками.
У ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» організовано 3 лісові пожежні станції, які укомплектовані 4 пожежними щоглами з електронно-оптичним відслідковуванням спалахів лісових пожеж, 6 пожежними автомобілями підвищеної прохідності, тракторним парком, модулями для гасіння лісових пожеж.
Фото 1
Для організації охорони лісів від пожеж та своєчасного виявлення порушень правил пожежної безпеки щоденно в пожежонебезпечний період проводиться патрулювання лісових масивів працівниками лісової охорони. Щоб знизити ризик їх виникнення, лісовою охороною підприємства здійснюється цілий ряд комплексних профілактичних заходів: встановлюється наглядова агітація, проводяться роз’яснювальні бесіди з населенням, перекривається в’їзд до лісових масивів.
Ще до настання пожежонебезпечного періоду у лісовому фонді Боярської лісової дослідної станції планується створити понад 100 км нових мінералізованих смуг – штучно створених протипожежних бар’єрів. Окрім того, догляд за раніше створеними смугами та протипожежними розривами становитиме близько 1000 кілометрів.
Системи раннього виявлення та реагування на пожежі в лісових масивах Боярської ЛДС. У пожежонебезпечний період спостереження за лісовим фондом здійснюється силами служби лісової охорони з використанням сучасної системи раннього виявлення та реагування на пожежі в лісових масивах. Система складається з 4 спостережних веж обладнаних оптичними камерами високої роздільної здатності та диспетчерського пункту, де розміщується робоча станція, система підтримки прийняття рішень, автоматизований пульт управління та монітори. У пожежонебезпечний період здійснюється цілодобовий моніторинг пожеж на всій території лісового фонду.

В межах наукової діяльності ВП НУБіП України, виконання науково-дослідної роботи 110/9-пр-2018 була змодельована карту ймовірності виникнення пожеж для території, на якій розташовані лісові масиви Боярської ЛДС. Таким чином на карті видно, що найбільші ризики виникнення пожеж спостерігаються поза лісовими масивами (полях, пустирях, сільськогосподарських угідь тощо), проте саме такі пожежі частіше за все стають причиною лісових пожеж.
Також було виконано аналіз джерел займання на досліджуваній територій на основі даних про пожежі за 2001-2018 роки. З метою отримання інформації про історію пожеж було використано часовий ряд зображень Landsat та гарячі точки за системою MODIS для досліджуваної території. В даному досліджені основою розрахунків є кількість пожеж. Із вищенаведеного рисунку видно, що найбільша ймовірність займань спостерігається на нелісових територіях та корелює із наявністю населення.
Лісові пожежі на фоні пожеж у відкритих ландшафтах виглядають цілком задовільно, проте враховуючи шкоду, яку завдають лісові пожежі порівняно із пожежами на полях чи інших відкритих угіддях увага до охорони лісів від пожеж повинна бути максимальною. Також слід відзначити, що оскільки основними причинами лісових пожеж є людська діяльність, та пожежі на прилеглих територіях, слід враховувати цей фактор під час планування заходів з охорони лісів від пожеж.
 
05 березня, 14:04

Читайте також:

Збереження пташиного світу: підсумки успішного встановлення годівничок для птахів!

Облік мисливських тварин в лісових масивах Боярської лісової дослідної станції


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS