ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - З робочим візитом Боярську лісову дослідну станцію відвідав голова Державного агентства лісових ресурсів Віктор Смаль

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

З робочим візитом Боярську лісову дослідну станцію відвідав голова Державного агентства лісових ресурсів Віктор СмальОстанні  новини

14 лютого з робочим візитом Боярську лісову дослідну станцію відвідав голова державного агентства лісових ресурсів Віктор СМАЛЬ. На порядку денному декілька основних питань: якісна підготовка кадрів лісового господарства; впровадження засад наближеного до природи лісівництва, як основи сталого ведення лісового господарства України; заходи, що сприятимуть підвищенню рівня біобезпеки за умов поширення африканської чуми свиней в мисливських угіддях України; епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні та ін.


Стабільність розвитку лісової галузі України залежить від якісної кадрової політики, а в питанні підготовки майбутніх лісівників визначальну роль відіграє практична підготовка. Боярська лісова дослідна станція має майже 100-річний досвід з проведення навчальних практик для студентів-лісівників. У структурі станції функціонує Дзвінківський навчально-науково-виробничий комплекс, де щорічно проходять практичне навчання 500 майбутніх працівників галузі.

У новозбудованому насіннєвому комплексі продемонстрували процес заготівлі лісового насіння та обробки шишок сосни звичайної. Саме відповідальний підхід до заготівлі насіння головних лісотвірних видів в майбутньому дасть смогу виростити якісний посадковий матеріал та сформувати стійкі до змін клімату лісові масиви. Частково у дискусії охопили питання вирощування посадкового матеріалу деревних видів у лабораторії лісової біотехнології Боярської лісової дослідної станції.


Питання наближеного до природи лісівництва − системи організації і ведення лісового господарства, за якої досягається безперервне відновлення і формування лісостанів, максимально подібних за структурою і генезисом до природних, на сьогодні надзвичайно гостро постало перед лісівничою спільнотою України. Державна стратегія лісового господарства України до 2035 року та Стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року закликають поступово відмовлятися від суцільних рубок та запроваджувати методи лісівництва на засадах екологічно орієнтованого та наближеного до природи лісівництва. Обговорили питання необхідності впорядкування нормативно-правової бази з впровадження основних складових наближеного до природи лісівництва в нормативно-правові акти України.
15 лютого, 11:06

Читайте також:

День Державного герба України

Міжнародний день жінок і дівчат у науці


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS