ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - День пам’яті Героїв Крут

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

День пам’яті Героїв КрутОстанні  новини

29 січня, Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут - день, який символізує стійкість та мужність молодих українських хлопців, що віддали своє життя захищаючи нашу державу.

У кінці грудня 1917 року радянський уряд Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Проголошення незалежності Україною дратувало більшовиків, що призвело до створення "українського червоного уряду" в Харкові, який оголосив війну незалежній частині держави.
 
Українське військове командування очікувало наступ більшовиків з полтавського напрямку, але насправді він розпочався з іншого боку.

У грудні 1917 року станцію Бахмач на Чернігівщині, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і Росії, охороняв загін Першої української військової школи ім. Б. Хмельницького. У початку 1918 року до них прибуло підкріплення з Києва - 1-ша сотня Куреня студентів Січових Стрільців, складена студентами Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира та гімназистами старших класів. Вони взяли участь в обороні біля станції Крути, розташованої між Ніжином і Бахмачем, за 130 км від Києва.

Ранком 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. Зі сторони більшовиків було від 4 до 7 тисяч військових, в той час як українські сили налічували від 300 до 600 бійців. Бойові дії тривали кілька годин, під час яких вдалося відбити декілька атак. Втрати більшовиків складали до 300 убитих, а також поранених і полонених.
 
З метою уникнення оточення, українські війська отримали наказ відступити. Під час відступу частина студентської сотні потрапила в оточення. У сутінках взвод втратив орієнтацію і невірно вийшов на станцію Крути, яку вже захопили червоноармійці. Приблизно 30 юнаків потрапили в полон, де їх катували та в кінці кінців стратили.
 
29 січня, 17:20

Читайте також:

ННІ лісового і садово-паркового господарства налагоджує співпрацю з WWF-Україна

Всесвітній день екологічної освіти


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS