ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Якісне насіння - міцне коріння

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Якісне насіння - міцне коріння



Останні  новини

  Одним із головних завдань, що намагається вирішити колектив ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» є підвищення продуктивності і стійкості лісів на генетико-селекційній основі в умовах глобальних змін клімату. 

  Актуальним питанням для ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» є впорядкування системи заготівлі лісового насіння. До існуючих об’єктів постійної лісонасіннєвої бази станції відносяться генетичні резервати (67,7 га), плюсові насадження, плюсові дерева (36 шт.) та постійні лісонасіннєві ділянки (6,5 га). Про генетичний потенціал плюсових дерев вказують їхні таксаційні характеристики. Так у 16 виділі 182 кварталу Боярського лісництва зростає  плюсове дерево сосни звичайної віком 190 років, висотою 41 м та діаметром 68 см на висоті 1,3 м.
 
  Важливим завданням для ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» є подальше покращення лісонасіннєвої бази. У березні 2019 року у Плесецькому лісництві планується створення клонової насіннєвої плантації площею 2,0 га на основі лісових культур 2016 року площею 2,3 га із схемою змішування 3рСз1рДз+Яв і розміщенням посадкових місць 2,0×0,7 м. При створенні плантації планується використати генетичний матеріал плюсових дерев, що зростають на території ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» і характеризуються найкращими таксаційними показниками в Київському регіоні.
 
  Однак створення такого важливого об’єкту дуже непроста справа і потребує вивчення передового досвіду. За дорученням директора ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» Карпука А.І. відповідальні особи підприємства за лісонасіннєву справу – заступник директора з інноваційного лісівництва та сталого розвитку Несторяк Ю.Ю., начальник відділу лісового господарства Сова Р.М., старший лісничий Плесецького лісництва Білека В.В. відвідали Київську лісову науково-дослідну станцію.
  Наші науково-дослідні установи поєднує довготривала плідна співпраця у формуванні постійної лісонасіннєвої бази Київського регіону. Адже ще у 1986 році співробітниками Боярської ЛДС та Київської ЛНДС виділено два генетичних резервати сосни звичайної площею 65,7 та 3,0 га. Спільно проводився відбір 44 плюсових дерев у насадженнях Боярської ЛДС та їх інвентаризація у 2003 році. Клони плюсових дерев Боярської ЛДС представлені у архівно-маточній плантації Київської ЛНДС.


 
  На прикладі селекційного комплексу Київської ЛНДС, який сформований із клонових насіннєвих, архівно-маточних плантацій (своєрідний генетичний банк створений із 589 клонів дерев сосни звичайної Поліської та Лісостепової зон України) науковий співробітник А.Г. Шлончак розповів про основні принципи створення генетико-селекційних об’єктів та надав рекомендації по створенню клонової лісонасіннєвої плантації у ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».
 
  Запроектована клонова насіннєва плантація стане ще одним із сотень навчально-науково-виробничих об’єктів Боярської ЛДС для проведення наукових досліджень, практичного навчання студентів лісогосподарського факультету НУБіП України та надійним джерелом високоякісного насіння із цінними спадковими властивостями.
  Роботи у цьому напрямку продовжуються, бо лісівники Боярської ЛДС глибоко усвідомлюють істину, що тільки з якісного насіння буде міцним і коріння у майбутніх лісів нашого рідного краю.
 
08 лютого 2019, 16:20

Читайте також:

На засіданні науково-технічної ради підведено підсумки роботи ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» за 2018 рік

Участь у Sustainability Марафон #4


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS