
Еколого-просвітницька та профорієнтаційна діяльність Боярської лісової дослідної станції спрямована на формування у молоді екологічної свідомості та бережливого ставлення до лісів і довкілля. Про важливість лісів і любов до природи можна багато говорити, але жодного слова не замінити практичного поняття чи навчальної екскурсії. Саме під час таких заходів школярі глибше усвідомлюють цінність природних ресурсів і важливість їх збереження.У 2024 році в рамках численних екологічних ініціатив, організованих Боярською лісовою дослідною станцією (ЛДС) та її партнерами, було проведено низку заходів, спрямованих на підвищення екологічної свідомості серед молоді та громади.
Одним із вагомих кроків на шляху розвитку екологічного виховання стало підписання угоди з Центром еколого-натуралістичної творчості «Юннати» для сприяння розвитку позашкільної освіти на Київщині.

У межах цієї співпраці було зроблено перший дослідницький проект із пророщення насіння сосни звичайної, вихованцем гуртка «Дитина і природа» Олександром. Дана робота була представлена на всеукраїнському конкурсі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Юний дослідник» та зайняла ІІ місце.

У межах співпраці Боярської лісової дослідної станції та Плесецької гімназії Калинівської селищної ради Фастівського району було створено учнівське лісництво.

28 лютого для учнів 4-8 класів Плесецької гімназії відбувся незабутній день простого неба. Під час цієї подорожі школярі навчалися підгодовувати лісових тварин, розсипаючи зерно та сіно на спеціалізованих майданчиках. Учні могли побачити життя лісових мешканців за допомогою відео з фотопасток.


В рамках ініціативи зі збереження птахів, Боярська ЛДС виготовила і встановила 60 годівничок для птахів на понад 30 локаціях. Встановлення таких годівничок стало не лише гарним декоративним елементом для природи, але й реальним внеском у забезпечення птахів необхідною їжею, особливо в зимовий період. Це також стало важливою частиною екологічної освіти та залучення громадськості до підтримки екологічних ініціатив.
У січні 2024 року учні шкільного лісництва Боярського академічного ліцею «Лідер» долучилися до щорічного збору шишок сосни звичайної, що є першим етапом у підготовці до заготівлі лісового навантаження.

Юні дослідники працювали у Дзвінківському насіннєво-селекційному центрі, де ознайомилися з сучасним обладнанням для переробки шишок. Учням продемонстрували процес видобування насіння зі шишок, яке надалі використовується для посіву.
У лабораторії біотехнології Боярської лісової дослідної станції, у березні 2024 року перевіряли посівні якості насіння сосни звичайної. За допомогою методу відбору маси тисячі насінин досліджували показники чистоти, схожості, життєздатності та доброякісності матеріалу.

Популяризація Університету учнями здійснювалася шляхом зйомок відео на екологічну і профорієнтаційну тематики, та подальшим їх розміщенням у соціальних мережах TikTok.

В травні 2024 року учнями Дарією та Олександром Олійник шкільного лісництва здійснено моніторинг науково-дослідних об’єктів Боярського лісництва, з метою підготовки робіт для участі у проектам Малої академії наук України.


28 березня на базі Боярської лісової дослідної станції відбувся семінар-практикум для керівників учнівських лісництв Київської області.

29 травня на базі Боярської ЛДС та Центру еколого-натуралістичної творчості «Юннати» відбувся семінар для представників позашкільної освіти Київської області.

Окрім вищезазначених заходів Боярська ЛДС неодноразово була в центрі уваги найменших відвідувачів, які у форматі екскурсій відвідували підприємство.
