ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Біотехнологічна дільність ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» (третє практичне заняття)

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Біотехнологічна дільність ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» (третє практичне заняття)

 3 травня 2018 року завідувач науково-дослідної лабораторії біотехнології рослин Оксана Чорнобров провела третє практичне заняття на тему: «Технологія адаптації деревних мікроклонів in vitro до умов закритого ґрунту» для учнів 7−9 класів Боярського навчально-виховного комплексу «Колегіум – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3» (на першому занятті учні опановували методику приготування живильного середовища, на другому – технологію мікроклонального розмноження деревних рослин in vitro).Під час заняття гуртківці ознайомилися із завершальним, водночас важливим та за даними багатьох закордонних авторів проблемним етапом мікроклонального розмноження деревних рослин – адаптацією до умов довкілля. Також розглянули анатомічні особливості рослин in vitro; методологічні підходи, які використовують для покращення ефективності адаптації мікроклонів; рівні живлення рослин, вимоги до субстратів, їх класифікацію; способи адаптації, процедуру та етапи.


Після теорії ми приступили до практичного виконання завдання: гуртківці із надзвичайною обережністю, ретельністю і зацікавленістю виймали з культурального лабораторного посуду асептичні оздоровлені деревні рослини-регенеранти із добре сформованою кореневою системою (доречі ними ж вирощені) та висаджували у контейнери в стерильний субстрат. За дотримання усіх умов технологічного регламенту з адаптації деревних мікроклонів тривалість такого процесу становить від 2 до 8 тижнів (залежно від морфофізіологічних та біоекологічних особливостей рослини). Після приживлення оздоровлені рослини плануємо посадити у відкритий ґрунт і створити біоенергетичну плантацію.

03 травня 2018, 23:45

Читайте також:

Результати науково-дослідної роботи №110/83-ф «Теоретико-методичні основи оцінювання та сталого використання енергетичного потенціалу деревної біомаси у Поліському регіоні України» за І півріччя

Біотехнологічна дільність ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» (друге практичне заняття)


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS