ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Специфіка проведення лісогосподарських заходів у процесі формування соснових насаджень природного походження

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Специфіка проведення лісогосподарських заходів у процесі формування соснових насаджень природного походження



Останні  новини

У черговий день практики з дисципліни «Екоадаптаційне відтворення лісів» магістри-лісівники разом Віктором Мельхіоровичем Маурером виконували дослідження у науково-виробничому об’єкті ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», який упродовж останніх 10 років слугує стаціонаром для вивчення особливостей появи, збереження та можливості використання природного поновлення сосни для відтворення високопродуктивних, особливо цінних сосняків регіону. 
Рясний самосів сосни звичайної, який з’явився на свіжому зрубі у 2010 році після очищення площі від порубкових решток, слугував підставою для залишення ділянки під природне лісовідновлення. На сьогодні неабиякий інтерес представляють дані, що характеризують розміщення природного поновлення сосни на зрубі, яке, певною мірою, є основою біорізноманіття майбутнього лісового ценозу та свідчать про чинники, які впливають на появу та збереження самосіву на площі зрубу.
Проведення лісогосподарських заходів у природних насадженнях повинне бути спрямоване на формування високопродуктивних біологічно стійких насаджень. Тому додатковим напрямом досліджень у даному об’єкті є оцінка ефективності різних підходів до проведення освітлення в процесі формування природних сосняків.
Студенти мали змогу опановувати методику проведення відбору рослин в процесі доглядового рубання природного поновлення сосни звичайної.
Віктор Мельхіорович детально розповів про екоадаптаційний та лісівничий підходи до проведення рубок догляду.
Основною метою проведення експерименту є повна відсутність нормативно-правових законодавчих актів, що регламентують проведення доглядових рубань у природному поновленні, оскільки всі вони розроблені тільки для лісових культур.
Схема експерименту включає три варіанти апробованих підходів – контроль (без рубки), еколого-лісівничий (екоадаптаційний) і лісівничий (традиційний). На пробних площах здійснено облік кількість природного поновлення сосни звичайної в залежності від підходів до проведення освітлення.
 
10 червня 2021, 08:37

Читайте також:

Онлайн-заняття для слухачів «Укрцентркадриліс» із лісової біотехнології

Еколого-географічні культури – унікальний об’єкт для комплексних лісівничих досліджень та навчально-наукової роботи студентів НУБіП України


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS