ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Мікроклональне розмноження рослин гібридної берези латвійської селекції – один із напрямів спільних українсько-білоруських досліджень

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Мікроклональне розмноження рослин гібридної берези латвійської селекції – один із напрямів спільних українсько-білоруських дослідженьОстанні  новини

У науково-дослідному Інституті лісового господарства «Silava» (Латвія) шляхом штучного запилення берези повислої пилком берези пухнастої отриманий гібридний триплоїдний міжвидовий гібрид Betula 52-84/8, який відрізняється високою швидкістю росту та стійкістю до несприятливих чинників довкілля. Метою створення гібриду та його подальшого вирощування є створення стійких швидкорослих насаджень різного цільового призначення.
В рамках наукового співробітництва асептичні рослини-регенеранти гібриду із відділу генетики, селекції та біотехнології Інституту лісу НАН Білорусі були передані в науково-дослідну лабораторію біотехнології рослин ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».
У світовій практиці асептичні культури деревних рослин отримують для тривалого збереження господарськи цінних форм в колекціях in vitro, створення лісових плантацій, генетичної паспортизації та генотипування. У той же час в Україні відсутні публікації з мікророзмноження рослин цього роду.
Наразі практичним результатом таких досліджень є масове одержання оздоровлених генетично однорідних рослин in vitro гібридної берези латвійської селекції, оптимізація умов культивування та адаптація до умов довкілля. Найбільш вагома частина результатів висвітлена у публікаціях та доповідалася на міжнародних форумах.
Нагадаємо, що в науково-дослідній лабораторії біотехнології рослин ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» проводяться дослідження щодо розроблення протоколів in vitro деревних, декоративних, ягідних та швидкорослих рослин (http://blds.com.ua/naukovij.html).
 
07 липня 2020, 15:37

Читайте також:

Юрій Марчук: "Запрошуємо до обговорення проблемних питань лісового гоподарства"

За пожежною безпекою у лісах Боярської ЛДС спостерігає сучасна система відеонагляду


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS