ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - У Боярській лісовій дослідній станції створено об’єкт постійної лісонасінної бази

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

У Боярській лісовій дослідній станції створено об’єкт постійної лісонасінної бази



Останні  новини

 Одним з основних способів поліпшення санітарного стану та підвищення продуктивності лісів є штучний відбір кращих насаджень та дерев у природних популяціях, який отримав назву селекційної інвентаризації лісів. Селекційну інвентаризацію застосовують для впорядкування заготівлі насіння в лісових насадженнях і створення постійної лісонасінної бази, до яких відносяться генетичні резервати, плюсові насадження, плюсові дерева, архівно-маточні і клонові насінні плантації.
У південній частині Київського Полісся, де розташовані лісові масиви ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», створилися оптимальні умови для росту насаджень сосни звичайної та зосередився її цінний генетичний потенціал. 
З метою збереження цінного генетичного потенціалу у квітні 2019 року працівники Боярської лісової дослідної станції разом із колегами з ДП «Київська лісова науково-дослідна станція» розпочали роботи зі створення клонової лісонасінної плантації.
Для початку була підібрана ділянка (кв. 261 вид.6.2 Плесецького лісництва), яка найкраще придатна для проведення щеплень. Далі проведене маркування рядів та дерев-підщеп, складена схема змішування клонів. 
Живці були заготовлені з 20 клонів плюсових дерев сосни звичайної. В останній декаді квітня проведене щеплення 193 дерев на 23 рядах, зі схемою розміщення 8*8м.
У червні та вересні місяці проведено моніторингові роботи з метою обліку приживлюваності, яка за результатами становить 86 %. Також під час вересневого огляду проведена перша обрізка бокових пагонів з метою подальшого формування крони та знята обв’язка прищеп.
Роботи з формування плантації продовжаться у 2020 році.
28 жовтня 2019, 22:30

Читайте також:

Співробітники Боярської лісової дослідної станції долучились до #tetrischallenge та показати деякі особливості професії лісового пожежника

Науковці Боярської лісової дослідної станції разом із колегами з Інституту лісу НАН Білорусії окреслили основні напрями співпраці щодо розвитку лісової біотехнології


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS