ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - У Боярській ЛДС запрацював цех з виробництва обрізних пиломатеріалів

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

У Боярській ЛДС запрацював цех з виробництва обрізних пиломатеріалівОстанні  новини

Сьогодні в Боярській лісовій дослідній станції відкрито цех з виробництва обрізних пиломатералів. Подія зібрала весь колектив господарства, а символічну стрічку його нового підрозділу перерізали ректор університету Станіслав Ніколаєнко і голова Наглядової ради НУБіП Микола Томенко. Серед гостей були заступник міністра освіти і науки Світлана Даниленко і ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков.
До відкриття такого цеху підштовхнула загальноукраїнська криза з реалізації лісоматеріалів круглих. Вона призвела до того, що успішна Боярська ЛДС вперше за останні десять років у першому кварталі 2019-го не виконала плану реалізації лісоматеріалів на суму більше 11 мільйонів гривень.
Така ситуація не може нас не турбувати, і відкриття цеху з виробництва обрізних пиломатеріалів один з кроків виходу з неї, говорить директор станції Анатолій Карпук. Падіння цін на лісоматеріали змусили нас переглянути свою стратегію ведення господарства та звернути увагу на переробку продукції. Сподіваємося, цех дозволить нам вийти з цієї скрути.
Крім того, ми змушені переорієнтовуватися на експорт продукції. Причина – податки: за минулий рік податок на додану вартість склав близько 12,5 мільйонів гривень. А на експортну продукцію ПДВ можна повернути. Тобто це теж один з механізмів покращити фінансове становище господарства, зауважив його керівник.
 
Розпочали з приміщення: минулого року було капітально відремонтовано цех переробки і, виходячи з потенційних можливостей ЛДС, визначилися з процедурою тендеру придбання лінії верстатного обладнання вартістю 3,7 мільйона гривень. Сьогодні воно вже змонтоване і власне розпочало роботу.
Старт лінії дали Станіслав Ніколаєнко і працівник станції Микола Палеєв. Можна було побачити, як у автоматичному режимі ліс-кругляк надходить на транспортні стрічки, з нього знімається кора і власне нарізаються дошки.
 
Крім виробництва продукції, цех чудовий майданчик для навчання студентів університетської кафедри технологій та дизайну виробів з деревини. Відтепер вони зможуть не тільки побачити все на власні очі, а й попрацювати на лінії верстатного обладнання.
Для гостей організували екскурсію господарством. Побувавши у сучасних наукових лабораторіях, цехах, переобладнаній пожежній станції з її системою запобігання лісовим пожежам і навіть просто пройшовшись територією, яка радше нагадує ботанічний сад, аніж виробничий підрозділ, вони відзначили гарну роботу ректорату університету і керівництва Боярської ЛДС.
 

 

За матеріалами
Ірина Білоус
14 травня 2019, 19:08

Читайте також:

«Вища лісівнича освіта в Україні: куди йдемо?» - Петро Лакида

Наукова лісокультурна спадщина Боярської ЛДС у полі зору магістрів ННІ Лісового і садово-паркового господарства НУБіП України


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS