ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - 2 березня 2016 року пройшов виїзний науково-практичний семінар «Лісокультурна спадщина ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

2 березня 2016 року пройшов виїзний науково-практичний семінар «Лісокультурна спадщина ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»Останні  новини

 2 березня 2016 року на базі ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» кафедра лісовідновлення та лісорозведення ННІ лісового і садово-паркового господарства провела виїзний науково-практичний семінар «Лісокультурна спадщина ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»: історія, сучасний стан і перспективи використання».

Метою семінару було ознайомлення з навчально-науковими об’єктами кафедри, проведення чергової весняної інвентаризації та набуття практичних навичок у проведенні наукових досліджень.

У роботі семінару окрім студентів магістратури та викладачів кафедри активну участь приймали заступник директора з наукової роботи ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», доцент О.В. Морозюк і головний лісничий О.В. Шевчук, які поділилися з учасниками семінару змістовною і цікавою інформацією щодо основних напрямів наукової діяльності станції та її результативності, розповіли про підготовку та плани на весняну лісокультурну кампанію.

Завідувач кафедри В.М. Маурер познайомив присутніх з програмою, історією створення та досвідом використання наукових об’єктів у навчальній роботі та внеском в удосконалення підготовки фахівців для лісової галузі професора Анатолія Васильовича Цилюрика, який тривалий час (1984–2002 рр.) очолював кафедру та виконував обов’язки проректора з навчальної роботи університету.

Відповідно до програми семінару його учасники спочатку знайомилися з унікальним науковим об’єктом кафедри – культурами сосни звичайної на ділянках з різною підготовкою зрубів, які було закладено у 1978 році з ініціативи завідувача кафедри лісових культур, проф. П.Г. Кального і завідувача кафедри механізації лісогосподарських робіт, проф. Т.Т. Малюгіна. Студенти на місці змогли оцінити лісівничу ефективність та екологічність різних способів підготовки зрубів: «пониження пнів», корчування пнів» і «звалювання дерев деревовалом» та порівняти їх з контролем (традиційна підготовка зрубів). Майбутні фахівці на власні очі побачили різницю в рості та стані дерев на ділянках, що й підтвердили результатами своїх досліджень, проведених під час семінару.

Наступним об’єктом була ділянка з успішним природним поновленням сосни звичайної в умовах свіжої судіброви.


    Учасники семінару мали можливість на місці переконатися у перевагах природного способу відтворення лісостанів сосни у регіоні та його важливому значенні для збереження унікального генофонду природних сосняків ВП НУБіП «Боярська ЛДС», а також ознайомитися з його проблемними сторонами.

Після обстеження ділянки учасники семінару визначили кількість природного поновлення сосни, його стан, висоту та особливості розвитку залежно від низки лісівничих і екологічних чинників. У процесі вивчення природного поновлення сосни студенти не тільки опрацювали методику дослідження, а й набули навичок командної роботи, без яких у сучасних умовах важко досягнути успіху.

 

 


     Упродовж усього семінару проф. Маурер В.М. та доцент Кайдик О.Ю. щедро ділилися своїми знаннями і відповідали на численні запитання студентів.

Учасники семінару вдячні керівництву ННІ ЛіСПГ та ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» за сприяння у його проведенні, надання транспорту та безпосередню участь.

 

09 березня 2016, 11:37

Читайте також:

Працівники лісової охорони ВП НУБіП України Боярської ЛДС здійснюють щоденний контроль за охороною та збереженням лісів.

Чоловічий колектив Боярської ЛДС вітає жінок-колег з 8 БЕРЕЗНЯ


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS