ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Зберегти та примножити!

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Зберегти та примножити!



Останні  новини

З майже 18 тисяч гектарів лісових насаджень Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція» більше 9 тисяч – під площами її навчально-науково-дослідного мисливського господарства.
     Тут захищено почувається різна дичина. Найчисельнішою є косуля європейська: за останнім обліком налічується 265 голів. Багаточисельною є популяція зайця, лисиці. Активною діяльністю в заболочених місцях та на гатях займаються бобри.
    Непроста ситуація з диким кабаном: свого часу через епідемію африканської чуми відбулася повна його депопуляція. Для відновлення поголів’я спроектований вольєр для напіввільного утримання, розрахований на 100 голів до 6 гектарів. Для ефективного використання водних угідь господарства заплановано розведення дикої качки.
Територія мисливського господарства розділена на три єгерські обходи, на кожному з яких – по десять підгодівельних майданчиків із годівницями і солонцями, наповненими сіллю, яку дуже полюбляють косулі.
     На сезон підгодівлі щорічно заготовляється близько 4 тисяч віників із кропиви і листяних порід (які «до смаку» теж просолюють) і понад 3 тонни сіна.
Аби позбутися гельмінтів, спільно із працівниками ветеринарної служби Васильківського району виготовляють «профілактичний» гранульований комбікорм. З ними ж спільно проведено і вакцинацію тварин – з гвинтокрила розкидали над насадженнями господарства желеподібні приманки з вакциною від сказу.
 

     Для спостереження за станом лісових насаджень та обліку дичини господарство придбало декілька дронів.
Однак основною проблемою для навчально-наукового-дослідного мисливського господарства є браконьєрство у всіх його проявах. За п’ять років ведення бойових дій на Сході в Україні «на руках» у браконьєрів з’явилося чимало зброї і приладів нічного бачення. Порушники вподобали арбалети, які б’ють беззвучно. Колекція капканів та петель, які знімаються єгерською службою із стежин лісових жителів постійно зростає. Основним способом попередження випадків браконьєрства залишається позмінне цілодобове чергування в угіддях підприємства.

За матеріалами

Валентина Обрамбальського
Деталі на https://nubip.edu.ua/node/56723
 
22 лютого 2019, 10:29

Читайте також:

До боярських лісівників завітали колеги з Київської лісової науково-дослідної станції

Майстер-клас із біотехнології рослин як один із методів пошуку та залучення талановитої молоді до наукових досліджень


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS