ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Інноваційні методи біотехнології у лісовому господарстві України: перспективи та можливості

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Інноваційні методи біотехнології у лісовому господарстві України: перспективи та можливості



Останні  новини

 22−23 січня 2019 року завідувач науково-дослідної лабораторії біотехнології рослин ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» Оксана Чорнобров прочитала лекцію на тему «Біотехнологія в лісовому господарстві» для помічників лісничих та майстрів державних лісогосподарських підприємств України, які підвищують кваліфікацію в Українському центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс».
Наразі розроблення інтенсивних технологій одержання деревних рослин із заданими параметрами якості із використанням новітніх біотехнологій є одним із пріоритетних напрямів завдань для лісового господарства України. Наявні методи вегетативного розмноження для окремих деревних видів рослин, надзвичайно трудомісткі й малоефективні та не дозволяють одержувати необхідну кількість укорінених живців від господарськи цінних генотипів. Необхідність розробки технології мікроклонального розмноження деревних рослин потребує значної уваги не лише у системі комплексного масового розмноження високоякісного садивного матеріалу, а й для їх оздоровлення. Окрім того, метод культури тканин in vitro є ефективним способом збереження та відтворення цінного генофонду деревних рослин і зручною моделлю для подальших наукових досліджень із одержанням рослин із заданими параметрами якості (клітинна і генетична інженерія, культура протопластів, індукований мутагенез тощо).
Мета заняття − донесення до працівників державних лісогосподарських підприємств України світових тенденцій біотехнологічних досліджень, зокрема новітніх методів одержання безвірусного садивного матеріалу деревних рослин для потреб лісовідновлення, лісорозведення та плантаційного вирощування. Лекція містила розгляд наступних питань: біотехнологія як наука, її мета та завдання; основні терміни та визначення; історія розвитку біотехнології; сучасний стан та перспективи біотехнологій; методи та основні напрями біотехнології у лісовому господарстві; культура ізольованих клітин, тканин та органів рослин; генетична трансформація рослин; молекулярне маркування рослин. Після лекцій слухачі відвідали науково-дослідну лабораторію біотехнології рослин та ознайомилися зі структурою, напрямами діяльності, оснащенням, матеріально-технічним забезпеченням та продуктами діяльності лабораторії − безвірусними рослинами-регенерантами у пробірках для потреб лісовідновлення, плантаційного вирощування, озеленення населених пунктів та жилих приміщень.

Результатом таких заходів стало наукове дискутування та попередні домовленості щодо подальших досліджень у рамках співробітництва.
28 січня 2019, 06:39

Читайте також:

Боярська лісова дослідна станція – у центрі уваги керівництва університету

НАВЧАЛЬНІ ТА ВИРОБНИЧІ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ-ЛІСІВНИКІВ (АРХІВНІ ФОТО)


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS